Геологічний музей Національного науково-природничого комплексу в Києві.
Музей

ННПМ Геологічний

Показати зміст
Публикация о ННПМ Геологический также доступна на русском

Заснування об'єкта відбулося 1927 року. Кілька років потому він став частиною інституту геологічних наук АН УРСР. Велика частина експозицій тут з'явилася завдяки працям видатних учених, зокрема Лучицького, Безбородька, Тутковського та інших. Починаючи з 1967 року, музей став частиною Національного науково-природничого комплексу. Нині відвідувачі Національного науково-природничого музею Національної академії наук України можуть ознайомитися з понад 50 тисячами експонатів, серед яких гірські породи, мінерали, стародавні копалини місцевої флори і фауни. Багато з них є черговим свідченням, певним підтвердженням речового складу земної кори, її будови.

Опис ННПМ Геологічного

Музей дає змогу зрозуміти специфіку походження і розвитку землі, про складні процеси, що протікають на її поверхні та в надрах, про незрозумілі явища. Численні експонати розташувалися в 7 просторих затишних залах.

У ННПМ Геологічний рекомендується відвідати ознайомчу групову екскурсію. Провідники залами познайомлять із кожним експонатом, розкажуть про історію його виникнення та значення для сучасної України. У музеї є унікальні колекції безхребетних тварин, рослин, які знайшли своє відображення в знаменитих монографіях великих українських діячів. На підставі еталонних зразків легко буде переконатися щодо геологічного віку конкретного пласта, проаналізувати його історію походження. Після відвідин музею можна вирушити до поруч розташованих парків, скверів та центральної столичної площі Незалежності.

Експозиція

На вході до закладу на себе звертає увагу стенд під назвою "Походження, розвиток Сонячної системи". Біля нього є інформація щодо метеоритів, а також невелика колекція екземплярів, знайдених на території України та інших країн.

Окремо відведено зал, присвячений тематиці "Загальних геологічних процесів". У ньому розміщено 22 вітрини. Кожна містить систематизовану інформацію та цінні експонати. Усі вони дають змогу кожному відвідувачеві ясно і точно сформувати вигляд нашої планети, будову атмосфери та літосфери. Є вітрини, що розповідають про внутрішні процеси. Безпосередній вплив на них чинить космічна енергія. Тут вдасться дізнатися про тектонічний рух континентальних плит, розломи, складки, вулканізм, магматизм, природу походження землетрусу.

В іншій частині музею переважно зосереджені експонати, що характеризують особливості зовнішніх процесів на поверхні землі. Вони допоможуть розібратися, які з них впливають на формування, руйнування суші, зміну її рельєфу, накопичення опадів. Гості музею зможуть дізнатися, що на подібні події впливають характерні процеси в атмосфері, річках, озерах, морях, підземних джерелах, льодовиках, живих організмах, вітрах тощо.

19 вітрин присвячені безпосередньо території України, де є відповідні експонати. На прикладі геохронологічної шкали вдасться простежити протікаючі зміни морів, тваринного і рослинного світу. З унікальних "позицій" варто відзначити нижню частину велетенського Плауна - сигілярії, що росте в заболоченій лісистій місцевості орієнтовно в кам'яновугільний період.

У залі "Мінералогія" представлено 1495 одиниць мінералів і в 5 разів більше зразків. Усі вони привезені сюди практично з усіх куточків планети. Близько 150 експонатів знайдено на території нашої країни. Необхідно відзначити існування двох систематичних добірок мінералів:

  • генетична колекція, що включає збірку мінералів, властивих конкретним процесам виникнення, зокрема магматичних, гідротермальних, метаморфічних тощо;
  • систематична колекція, в якій представлено збірку мінеральних видів з урахуванням їхнього хімічного складу і типу кристалічної решітки.

Експонати в тематичному залі "Петрографія" познайомлять кожного з популярними гірськими породами, що є основним матеріалом формування літосфери. Не кожен знає, що саме вони вважаються основним джерелом інформації щодо геологічного минулого планети Земля. Усі представлені гірські породи дивують своїм різноманіттям. Деякі з них відрізняються зовнішнім виглядом, своїм хімічним складом, фізичними властивостями і будовою. Остаточний вплив на набуті характеристики мають особливості походження порід, їхній мінеральний і хімічний склад. Обов'язково варто подивитися на датовану радіоізотопними способами колекцію докембрійських гірських порід.

Досить цікавим виявиться відвідування демонстраційної зали "Корисних копалин України". У ньому переважно зосереджені гірські породи, мінерали та енергоносії, які активно використовуються в сучасній промисловості нашої країни. У відділі "Морських геологічних досліджень" є сучасні породи, підняті з чорноморського та азовського дна. Є експонати, що прибули до музею з Індійського океану та Атлантики. Кожному гостю надається можливість знайомства з фосфоритовими і марганцевими конкреціями, мантійною речовиною, піднятою з глибини понад 5700 метрів.

Віртуальний 3D-тур по Геологічному музею

Переглянути віртуальний 3D-тур по Геологічному музею можна за цим посиланням.

Як дістатися

ННПМ Геологічний розташований на вулиці Богдана Хмельницького, 15, 1 поверсі будівлі. Найпростіше сюди дістатися зеленою гілкою столичного метро, вийти на станції "Золоті ворота". Поруч, бульваром Шевченка, вулицею Володимирською та Хрещатиком регулярно курсують маршрутні транспортні засоби, завдяки яким відносно просто, протягом 20-40 хвилин вдасться дістатися практично в будь-який район Києва.

Підсумок

ННПМ Геологічний є місцем зберігання, демонстрації та дослідження фактичного наукового, кам'яного геологічного матеріалу. Завдяки цьому вдається детально вивчити будову нашої планети, історію розвитку української території. Багато цінних експонатів знайдено, видобуто і привезено сюди з підприємств, шахт, діючих розробок надр. Деякі предмети підняті з морського та океанічного дна. Наявність хорошого освітлення дає змогу насолодитися красою представлених на вітринах мінералів, зокрема агатів, берилів, топазів, гематитів тощо. Кожна нова локація здасться однозначно пізнавальною і цікавою в принципі.

Рецензія

Короткий огляд музею «ННПМ Геологічний»
Координати локації50°26'43.4"N 30°30'54.1"E
Тематикагеологія
Графік роботиПТ-НД 11:00 - 18:00
Вартість відвідуванняПовний квиток = 160 грн. / Пільговий квиток (школярі, студенти, курсанти, пенсіонери, інваліди ІІ групи) = 80 грн.
Екскурсійна програмаукраїнською мовою для групи від 1 до 4 осіб = 260 грн, для групи від 5 осіб = 60 грн з кожної особи; іноземною мовою, з однієї особи: 300 грн
Експозиціїкам’яний матеріал, який відноситься до численних аспектів вивчення планети Земля
Сувенірна крамницяє
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація музею «ННПМ Геологічний»
Веб-сайт Сторінка на Google Maps
Київ, вулиця Богдана Хмельницького, 15
Побудувати маршрут
Розташування ННПМ Геологічний на мапі
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про музей «ННПМ Геологічний»
Відправити
Підписуйтесь на нас